К содержанию

Позовна заява про визнання дій неправомірним

 ПОЗОВНА ЗАЯВА про визнання дій неправомірним:

 До: Окружного адміністративного суду міста Києва

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1

Відповідач: Адміністрація Київський слідчий ізолятор №13

Державної пенітенціарної служби України м. Київ, вул. Дегтярівська 13

Позивач: адвокат Д. Димов

свідоцтво №4561 від 21.06.2011 року

захисник підсудного Суслова М. О.

кримінальна справа № 1-365/11

адреса для листування: Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр Конфліктології і Права»

03150 м. Київ вул. Предславинська 43/2 3 поверх ТОВ «ЦКП»

тел.: (067) 327-27-28

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання дій неправомірними

 

У Києво-Святошинському районному суді Київської області розглядається кримінальна справа № 1-365/11 за обвинуваченням Суслова Мерабі Отаровича, 13.09.1963 р. н., у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 115 КК України.

Підсудний Суслов М.О. відповідно до призначеного Києво-Святошинським районним судом Київської області виду запобіжного заходу, утримується у Київському слідчому ізоляторі Державної пенітенціарної служби України № 13 (далі СІЗО).

08.12.2011 року захисник Суслова М.О. адвокат Димов Д.Ф. отримав від свого підзахисного листа, у якому повідомляється про грубі порушення його прав з боку адміністрації Київського СІЗО.

У вказаному листі підсудний Суслов М.О. повідомляє, зокрема про те, що його тримають у камері № 344 разом із особами, які неодноразово притягалися до кримінальної відповідальності і мають судимість.

 Дії адміністрації СІЗО щодо поміщення Суслова М.О. у камеру разом із особами, які раніше притягалися до кримінальної відповідальності є неправомірними і суперечать вимогам ст. 8 Закону України «Про попереднє ув’язнення», яка визначає, що осіб, які вперше притягаються до кримінальної відповідальності розміщують у камерах окремо від осіб, які раніше притягалися до кримінальної відповідальності.

Зазначені неправомірні дії адміністрації СІЗО підтверджують незаконний тиск, який чиниться на Суслова М.О., оскільки він є учасником резонансного судового процесу.

Таким чином, перебування в одній камері із особами, які раніше притягалися до кримінальної відповідальності завдає Суслову М.О. моральних страждань і є грубим порушенням Конституції України та ратифікованих Україною основних міжнародних нормативних актів, які вимагають щоб тримання засуджених та підозрюваних осіб здійснювалося в таких умовах, котрі забезпечують людяність, дотримання прав особи, дотримання гідності людини, її честі та повагу до особистості.

У п.п. 64, 65 «Мінімальних стандартних правил поводження із в’язнями» зазначається, що оскільки ув’язнення передбачає позбавлення волі, воно вже само по собі є покаранням. Тому умови ув’язнення та в’язничні режими не повинні посилювати страждання, за винятком випадків, коли це виправдовується необхідністю ізоляції або підтриманням порядку.

Однак, всупереч зазначеним вимогам, Суслова М.О. незаконно поміщено в одну камеру із особами, які раніше притягалися до кримінальної відповідальності, чим суттєво погіршено його становище.

У ст. 55 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом і кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Відповідно до п. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

 Оскільки рішенням адміністрації Київського СІЗО № 13 порушено права Суслова М.О., керуючись ст. 55 Конституції України, ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПРОШУ:

Визнати незаконними дії Відповідача щодо незаконного поміщення Суслова М.О. у камеру із особами, які раніше притягалися до кримінальної відповідальності.
Зобов’язати Відповідача виправити умови утримання Суслова М.О. у Київському СІЗО № 13 відповідно до вимог законодавства.
Стягнути з Відповідача компенсацію за моральну шкоду у розмірі 1 (одної) грн. на користь Суслова М.О.

Додатки:

Копія листа підсудного Суслова М.О. до адвоката Димова Д.Ф. від 08.12.2011 року. (2 арк.)

____/____ 2012 року Адвокат _______________ Д. Димов

Отзывы

Скажите нам, что вы думаете.

Комментариев пока нет.

Трекбеки

Сайты, которые упомянули об этой статье.

  1. Материалы дела Мераба Суслова « Члени Об’єднання Богдана Хмельницького

Ваш отзыв

Заполните форму и нажмите «Отправить».