К содержанию

Відкрите звернення до Президента України

Відкрите звернення до Президента України:

Лідер правозахисної громадської організації Богдан Хмельницький отримав погрози на свою адресу під час проведення громадського контролю за дотриманням процесуальних норм в ході судового розгляду гучної справи про вбивство київсього бізнесмена в торгівельному центрі «4room».

Правозахисна група «Об‘єднання Богдана Хмельницького», не схиляючись до захисту інтересів жодної із сторін процесу, взяла під громадський контроль справедливого розгляду цієї справи у суді. Родичі загиблого, які сприймають участь правозахисної групи в процесі як лобіювання інтересів підсудного, вдалися до прямих погроз. «Ви про це ще пошкодуєте», — попередив громадських діячів брат загиблого Джамал.

Враховуючи наочні погрози на адресу лідера організації, а також зважаючи на відверте маніпулювання судом та співробітниками міліції з боку представників сім‘ї вірменського бізнесмена, яке неодноразово спостерігали громадські діячі під час розгляду цієї справи, правозахисна організація «Об‘єднання Богдана Хмельницького» підготувала відкрите Звернення до Президента України, підтримати яке може кожен небайдужий до прав і свобод українців.

 

Президенту України
В.Януковичу

Відкрите Звернення

Шановний Вікторе Федоровичу!

 

Члени Всеукраїнської Правозахисної Громадської Організації «Об‘єднання Богдана Хмельницького», а також громадяни України, що підтримали це звернення, занепокоєні зафіксованими правозахисниками випадками кричущого та привсяклюдного маніпулювання співробітниками міліції та суду, а також погрозами на адресу правозахисника Богдана Хмельницького під час виконання ним громадських обов‘язків.

Правозахисна організація «Об‘єднання Богдана Хмельницького» взяла під свій контроль розгляд резонансної справи про вбивство директора меблевого центру «4room» та його охоронців в 2009 році. Стрілянина в громадському місці посеред білого дня, на кшталт бандитських розбірок початку 90-х років, сколихнула тоді не тільки столицю – всю країну.

«Об‘єднання Богдана Хмельницького» закликає не припустити відродження кримінальних розбірок в наш цивілізований час. Неприпустимо заплющувати очі на факт пролиття крові в столиці України в наш час, коли ми будуємо правову цивілізовану Європейську державу. В такій державі всі конфлікти мають вирішуватись не зброєю, а чесним і об‘єктивним рішенням суду.

«Об‘єднання Богдана Хмельницького», зважаючи на неоднозначність і складність цієї резонансної справи, а також той факт, що учасники процесу пов‘язані із чималими грошима, вважає за необхідне провести всебічний та справедливий судовий розгляд із дотриманням всіх процесуальних норм та законів. Знайти та покарати дійсно винних у цьому злочині є вкрай важливим, адже, у випадку засудження невинних, справжні злочинці можуть лишитись на свободі. А це, безумовно, несе небезпеку не тільки для окремих людей — для українського суспільства в цілому та цивілізованих правових принципів розвитку держави взагалі.

Саме тому правозахисна група «Об‘єднання Богдана Хмельницького», не схиляючись до захисту інтересів жодної із сторін процесу, здійснює громадський контроль за дотриманням процесуальних норм і всебічним та справедливим розглядом цієї справи шляхом спостерігання за ходом процесу у Києво-святошинському суді.

Окрім деяких порушень під час судового розгляду справи, що зафіксовані у відповідних протоколах та описані на сайті громадської організації, правозахисники неодноразово спостерігали за наочними порушеннями права на рівність всіх перед законом поза залою засідань. Зокрема, правозахисники, перед тим як потрапити до зали суду, мають пройти принизливу процедуру обшуку із боку міліції, у той час, як представники звинувачення – родичі загиблого в супроводі членів вірменської діаспори (а це – кілька десятків людей) – потрапляють на засідання без зайвих перешкод.

Брат загиблого — Джамал Алоян, якого постійно охороняють не менше 4-х міліціянтів, дозволяє собі на очах громадськості віддавати накази співробітникам міліції. Зокрема, побачивши після засідання суду, як звинувачуваний під охороною на хвилину зупинився поспілкуватися із мамою, Джамал вигукнув: «Уведіть його негайно!». І конвоїри прямо в судовій залі одразу ж кинулися виконувати наказ бізнесмена! Свідкам цієї сцени – правозахисникам – одразу ж спало на думку: «А кому насправді підпорядковуються ці правоохоронці – українській державі чи вірменським бізнесменам?»

Під час одного із останніх судових засідань правозахисники зафіксували кричуще порушення прав підсудного: йому не надали можливості ознайомитися із матеріалами справи перед тим, як почалися слухання.

Вважаючи на зухвалу поведінку в суді родичів вбитого бізнесмена та нерівні умови для звинувачення та захисту під час судових слухань, складається враження щодо замовного характеру розгляду цієї справи.

На користь цього припущення працює той відомий факт, що кілька місяців тому брат загиблого подарував Департаменту кримінального розшуку МВС десять автівок, за словами Джамала, «на згадку про загиблого брата та двох міліціонерах, що його охороняли».

Членам правозахисної організації стає незрозумілим, з якою метою учасникам цього процесу потрібно «купувати» міліцію та суд? І чи не призведе така показова і відкрита «слухняність» правоохоронців відвертим наказам «сім‘ї» загиблого бізнесмена до переходу співробітників міліції в міжнародні кримінальні угруповання?

Родичі загиблого сприймають правозахисний громадський контроль з боку «Об‘єднання Богдана Хмельницького» як захист інтересів підсудного. Зокрема, про це 26 жовтня в приватній бесіді із керівниками «Об‘єднання» повідомив брат загиблого Шабаба Алояна – Джамал. «Люди, які захищають вбивцю – самі вбивці, — прокоментував бізнесмен правозахисну діяльність в рамках українського законодавства. — Ви про це ще пошкодуєте», — так Джамал завершив своє попередження.

Зважаючи на відомі із повідомлень ЗМІ кримінальні зв‘язки сім‘ї вірменських бізнесменів, що успішно будують свій бізнес в Києві, члени правозахисної організації «Об‘єднання Богдана Хмельницького» занепокоєні погрозами, що їх отримали на свою адресу громадські діячі під час виконання ними громадських обов‘язків, та вважають, що життю правозахисника Богдана Хмельницького загрожує небезпека. Тому доводимо до відома громадськості, що у разі «нещасного випадку» чи замаху на життя та здоров‘я Богдана Хмельницького – підозри щодо замовника очевидні.

Враховуючи вказані факти, ми, громадяни України, звертаємося до Вас, Вікторе Федоровичу, як до Гаранта Конституції, із проханням захистити громадських діячів та свій народ від свавілля окремих представників бізнесу; перешкодити випадкам маніпулювання українськими правоохоронцями, що мають стояти на службі українського народу, з боку бізнесменів; запобігти поверненню в життя нашої демократичної держави «понять» та кримінального самосуду та не зганьбити імідж України на міжнародній арені.

Отзывы

Скажите нам, что вы думаете.

Комментариев пока нет.

Трекбеки

Сайты, которые упомянули об этой статье.

  1. Материалы дела Мераба Суслова « Члени Об’єднання Богдана Хмельницького

Ваш отзыв

Заполните форму и нажмите «Отправить».